Gizlilik Sözleşmesi

Bu metin, üyelere ait bilgilerin saklanma koşulları konusunda üyeleri bilgilendirmek ve Gripati Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şti.’nin üyelere ait bilgileri koruduğuna dair yükümlülükleri yerine getirdiğini göstermek amacıyla hazırlanmıştır ve sadece Gripati mobil uygulamalarında yapılan işlemler, giriş yapılan datalar ve Gripati Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şti. ile üyeler arasındaki e-posta trafiğini kapsar. Başka bir internet sitesi, şirket ya da tüketici ile ilgili konular bu metnin kapsamına girmez. Gripati Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şti.’nin hizmetlerini kullanmanın koşullarından biri olarak bazı bilgiler Gripati tarafından alınmakta, işlenmekte ve saklanmaktadır. Gripati üyelerin gizliliğini aşağıdaki yer alan kurallar çerçevesinde korumaktadır. Üye, Gripati mobil uygulamasına bilgi girişi yaptığı andan itibaren, aşağıdaki maddeler yürürlüğe girer. Bu metin zaman içinde güncellenebileceği için kullanıcılar tarafından periyodik olarak takip edilmelidir.

Gripati mobil uygulamalarında üyeler tarafından girilen bilgiler üçüncü kişi ya da kişilere satılamaz, verilemez.

Gripati, e-posta adresi ve diğer iletişim bilgilerinini, üye hesaplarıyla ilgili işlem yapmak, gerektiğinde üyelerle iletişime geçilmesini sağlamak, bilgilendirme yapmak için kullanmaktadır.

Gripati mobil uygulamalarında girilen bilgilerin, bazıları zorunlu olarak verilen (e-posta, IP bilgileri gibi) bilgiler, bazıları da üyelerin tercihinize bağlı olarak verdiği veya erişme onay verdiği bilgilerdir. Gripati, uygulamalarda toplanan bu bilgiler ile varsa sağlanan içerikleri dilediği sürece, (bilgiler ve içerikler üyeler tarafından silinse dahi) saklayabilir.

Çeşitli ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi sağlamak amacıyla üyeden; kendisine doğrudan ulaşmaya olanak tanıyan “kişisel bilgiler” (isim-soyisim, adres, telefon numarası ya da e-posta adresi gibi) “demografik bilgiler” (kişisel bilgi ya da finansal bilgi kategorisine girmeyen, üyenin yaşadığı şehir, cinsiyeti, doğum tarihi, posta kodu, diğer üyelerle birebir iletişimini içeren bilgiler, arama geçmişi gibi unsurları içeren ama salt bunlardan oluşmayan bilgiler) toplanabilir. Demografik bilgiler, kamusal olmayan bilgi (üyeler arasındaki birebir ilişkilerle ve üyelerin satın alma geçmişleriyle ilgili bilgileri içerir) ve kamusal bilgi (bunlar dışındaki tüm demografik bilgileri içerir) olmak üzere 2 kategoriye ayrılır.

Gripati üyelerini, profillerinde veya ürettikleri içeriklerde kişisel ya da finansal bilgi yayınlamamaları (örneğin kullanıcı adı olarak şifre ya da adres bilgileri kullanılması ya da profil bilgileri içinde isme ya da adres bilgilerine yer verilmesi gibi) konusunda uyarır çünkü bu bilgiler uygulamada yayınlandığı takdirde “demografik bilgi” ve dolayısıyla da “kamusal bilgi” kapsamına girecektir.

Uygulamalar içerisinde, başka web siteleriyle ilgili çeşitli linkler ve bannerlar bulunmaktadır. Üye bu web sitelerini ziyaret ederken ve kullanırken dikkatli davranmalıdır. Gripati bu sitelerin işlemlerinden ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Üyelerin e-posta adresleri ve diğer kişisel bilgileri, uygulama kullanımını daha etkin hale getirmek amacıyla uygulamadaki işlemler ve aktivitelerle ilgili üyeyle bağlantıya geçmek (doğrulama e-postaları ya da üyenin Gripati uygulamalarında yürüttüğü ilişkiyi etkileyebilecek, önemli haberleri içeren e-postalar gibi aktiviteleri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.) için kullanılabilmektedir. Bu tarz iletişim, “İşlevsel İletişim” olarak tanımlanmaktadır. Bazı durumlarda, bannerler ve özel teklifler gibi reklam mesajları da “İşlevsel İletişim”in kapsamına girer.

Kişisel bilgiler aynı zamanda üyelere çeşitli bilgiler, sunumlar ve haberler iletmek, Gripati ya da üçüncü şahısların ürünleri ya da hizmetleriyle ilgili promosyonlar göndermek amacıyla da kullanılabilir.

Gripati mobil uygulamalarına giriş şifreleri tamanen kullanıcıların kontrolü altındadır. Üyeler, verdikleri bilgilerin özel kalmasını sağlamak için şifrelerinin herhangi biri tarafından öğrenilmemesi konusunda dikkatli davranmalıdırlar. Bir kullanıcıya ait şifrenin başka biri tarafından öğrenilmesi durumunda kullanıcı adı kullanılarak üyenin kontrolü dışında işlem yapılabilir.

Gripati mobil uygulamalrında hakaret, taciz ve tehdit kesinlikle yasaktır. Herkese açık alanlara (profiller, fotoğraflar, vb.) ya da özel mesaj alanlarına, üyeleri rahatsız edecek içerik gönderen kişiler, durumları incelendikten sonra Gripati tarafından üyelikten çıkarılacaktır.

Gripati mobil uygulamaları üyeleri arasındaki mesajlaşmalar sadece ilgili taraflarca okunabilir. Ancak, uygulamaların güvenliği ile ziyaretçi ve üyelerin maddi ve manevi haklarının korunması amaçlarının gerektirdiği durumlarda Gripati yetkilileri bu mesajlara erişim hakkını saklı tutar. Bu durumlarda dahi Gripati, bireysel mesajlaşmaların içeriğini üçüncü kişilerden gizler.

Gripati, resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde üye bilgilerini ve üyeleri arasındaki mesajlaşmaları ilgili mercilere ileteceğini kabul ve beyan eder.

Gripati, kontrolü altındaki bilgilerin kaybolmasını, değiştirilmesini ya da deformasyona uğramasını önlemek amacıyla bazı güvenlik önlemleri uygulamaktadır. Gripati mobil uygulamalarını server altyapıları ile mesajlaşması sırasında kullanılan güvenlik yazılımı (SSL), ticari aktivetilerin güvenliğini sağlayan, endüstriyel standarta sahip, günümüzdeki en geçerli yazılımdır.

Üyelere ait bilgilerin herhangi bir durumda bu metinde belirtilenden farklı bir şekilde kullanılmasına karar verildiği takdirde bu değişiklikler e-posta yoluyla ya da 30 gün süresince Gripati internet sitesinde yayınlayarak kullanıcılara bildirilir. Bu metin, giriş paragrafında da belirtildiği gibi kullanıcılar tarafından periyodik olarak takip edilmelidir. Gripati gizlilik prensiplerini, herhangi bir uyarı yapmaksızın değiştirme hakkına sahiptir. Bu değişiklikler, değişikliğin yapıldığı gün ve ondan sonraki günlerde girişi yapılan bilgileri kapsar.

Gripati Teknoloji Hizmetleri (Gripati Digital Entertainment) tarafından e-posta adresinize gönderilen duyuru ve kampanya e-postalarını almak istemiyorsanız; e-postaların altında yer alan linke tıklayarak, bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.